ogólne młodzieżowe specjalistyczne egzaminacyjne
Zarezerwuj kurs »

Specjalistyczne szkolenia językowe

International House Newcastle, Newcastle-upon-Tyne

Szkoła angielskiego IH Newcastle

IH Newcastle cieszy się dużą popularnością zarówno ze względu na wysoki poziom oferowanych kursów, jak i na ciekawą lokalizację w centrum Newcastle, niespełna 20 minut jazdy od pięknej, piaszczystej plaży. Szkoła zajmuje pierwsze piętro stylowego wiktoriańskiego budynku gruntownie odnowionego i przystosowanego do prowadzenia kursów angielskiego. Przestronne, nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, pracownia komputerowa z dostępem do Internetu oraz przytulny salon studencki oferują doskonałą atmosferę do nauki, a zarazem do nawiązywania międzynarodowych przyjaźni. Jednocześnie szkoła może gościć około 220 studentów - co z jednej strony zapewnia indywidualne podejście do potrzeb każdego z nich, a z drugiej pozwala na utrzymanie korzystnych proporcji różnych narodowości w poszczególnych grupach zaawansowania.
Lektorzy zatrudnieni w IH Newcastle to posiadający profesjonalne przygotowanie do nauczania native speakerzy. Ich doświadczenie, entuzjazm oraz znajomość różnorodnych metod i technik nauczania gwarantują skuteczną naukę w przyjaznej atmosferze.

AkredytacjeBritish Council, EQUALS, EnglishUK,
Rok założenia1978
Wielkość szkołyLiczba studentów latem: 220
Liczba studentów w zimie: 100
Narodowość studentówPolska: 5%, Hiszpania i Ameryka Łacińska: 30%, Niemcy, Austria, Szwajcaria: 20%, Europa Wschodnia: 5%,
Wyposażenie szkoły
Język personeluEnglish,

Kursy angielskiego w szkole IH Newcastle

Zakwaterowanie dostępne w IH Newcastle

akademik

Dla osób ceniących sobie swobodę i niezależność proponujemy wspólne mieszkanie z innymi studentami w akademiku. Ta forma zakwaterowania daje możliwość poznania ludzi z różnych zakątków świata oraz wiele okazji do spotkań i rozmów, a tym samym doskonalenia poznawanego języka.

Opcja 1: Charlotte House
Wielkość pokoju1 osobowy
WyżywienieBO
Łazienkanie
Internettak
Czas dojścia do szkoły5 min.
Czas dojazdu do szkoły1 min.

rodzina

Ze względów językowych jest to najbardziej polecana przez nas forma zakwaterowania. Mieszkając w rodzinie można w praktyce doskonalić język po zajęciach oraz bliżej poznać miejscowe zwyczaje, kulturę oraz styl życia mieszkańców. Wszystkie rodziny są starannie wybierane pod kątem osobowości ich członków oraz regularnie kontrolowane tak, aby zapewnić wysoki standard zakwaterowania.

Opcja 1: Homestay
Wielkość pokoju1 osobowy
WyżywienieBO, HB
Łazienkanie
Internetnie
Czas dojścia do szkoły15 min.
Czas dojazdu do szkoły15 min.

Transfery

Proponujemy studentom odbiór z lotniska po przylocie na kurs oraz dowóz na lotnisko po zakończeniu kursu. Dostępne są następujące opcje:

lotniskotamz powrotemtam i z powrotem
Newcastle Airport30 GBP30 GBP60 GBP

Program pozalekcyjny w szkole językowej IH Newcastle

Newcastle

Newcastle położone jest w księstwie Northumberland na granicy Anglii i Szkocji. Jest to rejon o wyjątkowym naturalnym pięknie i barwnej historii. Łagodne wzgórza przecięte Wałem Hadriana, długie, piaszczyste plaże, małe wioski rybackie oraz kamienne, zwieńczone wieżami średniowieczne zamki od wielu lat przyciągają reżyserów filmowych. Tutaj między innymi kręcone były sceny do filmów takich jak Harry Potter, Braveheart czy Robin Hood. Newcastle to idealne miasto dla ludzi lubiących aktywny tryb życia. Wielu kojarzy się ono przede wszystkim z jedną z najlepszych drużyn piłkarskich w Wielkiej Brytanii bądź też z doskonałymi drużynami rugby. Tym, którym uczestnictwo w meczach nie wystarcza, liczne obiekty sportowe, kluby, korty tenisowe i tereny rekreacyjne dają nieskończone możliwości aktywnego wypoczynku. Newcastle zapewnia także bogate życie nocne i rozrywkowe. Spośród kilkuset restauracji oferujących kuchnie z każdego zakątka świata, najsławniejsze są te z Chinatown, gdzie można pokosztować specjałów z dalekich Chin. Newcastle posiada także bardzo dużo pubów, które spełnią oczekiwania każdego ? te tradycyjne, gdzie można napić się doskonałych piw i porozmawiać z przyjaciółmi, a także te z muzyką na żywo, gdzie można dobrze zjeść i potańczyć. Miasto posiada także cały szereg atrakcji kulturalnych - kina, muzea, teatry i galerie. Regularnie występuje tu jeden z najsławniejszych na świecie zespołów teatralnych - Royal Shakespeare Company oraz sławna National Opera. Newcastle ma jeszcze jedną zaletę -wszystko jest tu znacznie tańsze niż w południowej Anglii.

zobacz wszystkie szkoły angielskiego w Newcastle »